Який придбати мультиклапан?

Мультиклапан в пропан-бутановому ГБО – балонна арматура, яка виконує безліч різних функцій. А за поєднання в одному пристрої різних функціональних клапанів він і отримав свою назву. Здавалося б, що може бути простіше ніж купити мультиклапан ГБО із запропонованих на ринку. Але тут все не так просто, адже вони бувають різних типів, стандартів і розмірів.

Щоб купити мультиклапан, однозначно варто звертатися тільки до перевірених продавців. Адже від мультиклапана залежить безпека всієї автогазової системи. Часто навіть при установці клієнти не звертають уваги на цей елемент ГБО і потім виявляється, що хотілося кращого, а вийшло як завжди.

В асортименті компанії Tomasetto є мультиклапани всіх популярних розмірів для балонів будь-яких типів. Але перш ніж переходити до покупки мультиклапана ГБО розглянемо основні нюанси. Мультиклапан служить як для заправки балона газом, так і для подачі пропан-бутану через магістраль до редуктора. При цьому на мультиклапан1 встановлюється ще й механічний або електронний датчик рівня газу. І якщо це стандартний функціонал для мультиклапана будь-якого типу, то за кількістю клапанів безпеки вони мають серйозні відмінності. На сьогоднішній день найпоширенішими є мультиклапани AT00 вироблені відповідно до застарілих європейських правил 67R-00 або модель AT02 згідно діючих правил 67R-01. Залежно від цього ви можете купити мультиклапан, що має наступні компоненти:

  • пружинний клапан аварійного скидання тиску (спрацьовує при зростанні тиску всередині балона понад 25 атм. і скидає надлишок);

  • термоплавкий клапан аварійного скидання (в разі пожежі повільно стравлює газ в атмосферу, знижуючи тиск);

  • електромагнітний клапан на виході (перекриває вихід з балона при вимкненому двигуні або в аварійній ситуації);

  • обмежувач наповнення (при заповненні на 80% відсікає подачу газу в балон під час заправки);

  • швидкісний клапан (перекриває вихід палива з балона в разі обриву магістралі);

  • зворотний клапан на вході (запобігає виходу газу після завершення заправки);

  • ручний клапан на виході (використовується для перекриття системи при обслуговуванні);

2.jpg

Для того, щоб спростити процедуру вибору, перед тим, як купити мультиклапан ГБО, подивіться таблицю, де структуровані «мульти» різних стандартів.

 

Мультиклапан AT00 клас A*
(згідно правил 67R-00)

Мультиклапан АТ02
(згідно правил 67R-01)

Обмежувач наповнення

+

+

Клапан скидання надлишкового тиску

+

+

Швидкісний клапан

+

+

Зворотній клапан

+

+

Ручний вентиль

+

+

Термоплавкий (пожежний) клапан

 

+

Електромагнітний клапан

 

+

* заборонений до експлуатації в Європі і Україні

Крім цього, мультиклапан ГБО підбирається відповідно до балону (кут горловини, діаметр або висота балона).

Балон

Циліндричний

Тороїдальний

Кут горловини для установки мультиклапана

30°

90°

зовнішній - 0°

внутрішній - 30°

Розмір мультиклапана підбирається по

діаметру

висоті

І, звичайно ж, при виборі мультиклапана для автогазової системи необхідно врахувати характеристики двигуна. Для автомобілів з потужними моторами (понад 200 к.с.) необхідна установка мультиклапанів EXTRA. Основна їхня відмінність – збільшені прохідні перетини і штуцер виходу газу під магістраль діаметром 8 мм.

Виходячи з характеристик і ступенів захисту, ми рекомендуємо купувати мультиклапани Tomasetto АТ02, які відповідають сучасним правилам 67R-01. Тільки ці мукльтиклапани забезпечують максимальний рівень безпеки і мають прийнятну ціну.

Який придбати мультиклапан?

Bars Phone Tick Company arrow Pdf